Příběhy našich klientů

Jsme teprve na začátku, ale už teď jsme pomohli několika klientům. Jejich skutečné příběhy a řešení mluví za vše.

Rakovina prostaty

Panu Karlovi, 55 let, byla diagnostikována rakovina prostaty. Po konzultaci se svým urologem mu byla nabídnuta radikální operace prostaty, jako víceméně jediná varianta léčby jeho onemocnění. Pan Karel neměl možnost další konzultace s jiným odborníkem, který by mu více objasnil jeho diagnózu a nabídl další možné alternativy léčby jeho onemocnění. Proto se rozhodl hledat sám na internetu. Nalezl v dnešní době mediálně velmi propagovanou možnost léčby rakoviny prostaty, a to protonové ozáření. Zdravotní problém mu byl dostatečně vysvětlen, ale opět panu Karlovi nabídli pouze jednu metodu léčby, která navíc není hrazena ze zdravotního pojištění. Více ...

V této fázi nejistoty a vnitřních rozporů pan Karel cestou svého syna a Názoru lékaře dostal možnost zkonzultovat svou diagnózu a navržené postupy s naším odborníkem na urologickou problematiku. Jeho onemocnění mu bylo ještě jednou podrobně a srozumitelně vysvětleno i s ohledem na aktuální fázi,v které se nacházel. Urolog panu Karlovi nabídl celkem tři rovnocenné a moderní alternativy léčby, přičemž k jedné z nich se i přiklonil.

Pan Karel nejen ušetřil nemalé peníze ze svých zdrojů, ale především zvolil pro sebe tu nejvhodnější možnost. Po absolvování doporučené léčby si užívá kvalitní a plnohodnotný život.

Paní Marie byla vyšetřována pro zvětšení štítné žlázy, pro které byla nakonec i odoperována.

Po operaci patolog zhodnotil histologický preparát štítné žlázy a stanovil diagnózu tzv. folikulárního nádoru štítné žlázy. Stanovení této diagnózy znamenalo pro paní Marii další velmi agresivní onkologickou léčbu. S tímto se však pacientka nechtěla smířit a tak hledala potvrzení své diagnózy v podobě druhého čtení histologického preparátu na jiném pracovišti. Více ...

Případ paní Marie byl předán expertovi v oblasti patologie štítné žlázy. Ten výše uvedenou diagnózu zcela vyvrátil. Jednalo se o nezhoubný, neboli benigní nádor, který nevyžaduje další onkologickou léčbu.

Díky Druhému názoru v oboru patologie se pacientka vyhnula agresivní a v jejím případě zcela zbytečné onkologické léčbě.

+420 733 184 280
(pondělí - pátek 8:00 - 17:00)